مجوز واردات اتومبیل های زیر 3 سال .. و یک صندوق ویژه برای پول حاصل از مبارزه با فساد

[ad_1]

رئیس جمهور جمهوری

Albilad.net – محمد عبدالمومن – در آخرین شماره روزنامه رسمی (44 پوند) ، حکمی شامل قانون مالی تکمیلی 2021 صادر شد که در 8 ژوئن توسط رئیس جمهور امضا شد.

بخش های دفاع ، آموزش ، امور داخلی ، بهداشت و آموزش عالی بیشترین سهم بودجه عملیاتی اختصاص داده شده برای سال 2021 را حفظ خواهند کرد ، همانطور که در جدول اعتبارات مالی پیوست شده به متن قانون مشخص شده است ، که نشان می دهد برخی از بخشها از مزایای این بخش برخوردار هستند. افزایش اعتبارات اختصاص یافته به آنها.

مجوز واردات خودروهای زیر 3 سال … و این شرایط است

قانون مالی تکمیلی سال 2021 گمرک را برای اتومبیل های توریستی زیر 3 سال و توسط ساکنان خصوصی مقیم الجزایر وارد می شود.

برای اجازه واردات این نوع اتومبیل برای استفاده شخصی ، این فرآیند لازم است هر 3 سال یک بار برای هر شهروند و از طریق یک حساب ارزی باز شده در الجزایر ، “با پرداخت تمام حقوق و هزینه های پیش بینی شده در سیستم قانون عادی. “

این قانون همچنین تصریح کرده است که شرایط اعمال این روش و همچنین روشهای مقایسه اتومبیل های توریستی وارداتی توسط آیین نامه ای تعیین می شود.

صندوق ویژه پول حاصل از مبارزه با فساد … و بنابراین عواید آن هزینه خواهد شد

قانون مالیات تکمیلی همچنین نیاز به افتتاح صندوق ویژه ای برای پول و اموال مصادره شده یا بازیابی شده در چارچوب پرونده های ضد فساد دارد ، به طوری که وزیر دارایی در این مرحله ترتیب پرداخت است.

این قانون منابع مالی این صندوق را با وجوه توقیف شده براساس تصمیمات نهایی دادگاه ، وجوه بازیابی شده از خارج از کشور و درآمد حاصل از فروش املاک مصادره شده یا بازسازی شده تعیین می کند.

وجوه صندوق برای پرداخت هزینه های مربوط به اجرای مراحل توقیف ، استرداد کالا یا فروش و همچنین پاکسازی بدهی های سنگین املاک مصادره شده یا بازسازی شده استفاده می شود. قانون نیز این را پیش بینی کرده است شرایط عملکرد این حساب توسط سازمان تعیین می شود.

دولت برای كاهش قیمت خانه های خریداری شده با وام یا تأمین مالی اسلامی چه خواهد كرد؟

قانون مالی تکمیلی سال 2021 به خزانه داری این امکان را می دهد تا از نرخ بهره وام بانکی و نرخ حاشیه سود برای عملیات بانکی که در محصولات بانکی اسلامی دارای مجوز از بانک الجزایر برای تملک مسکن جمعی یا ساخت مسکن روستایی یا مسکن به صورت جداگانه به صورت مونتاژ انجام می شود.

برای بهره گیری از این امتیاز که انتظار می رود در کاهش قیمت مسکن خریداری شده از طریق روش های فوق الذکر سهیم باشد ، این قانون نیاز به تملک یا ساخت مسکن در مناطق خاص ایالت های جنوبی و دستمزدهای بالا دارد.

ذینفعان این کاهش نیز باید با مراجعه به چند برابر حداقل دستمزد ملی تضمین شده ، از مقدار مشخصی از درآمد فراتر نروند ، مشروط بر اینکه میزان کاهش و آستانه درآمد مصوب توسط آیین نامه تعیین شود.

مالیات جدید و افزایش مارک محصولات دخانیات … برقرار است

پس از صدور قانون مالیه تکمیلی ، مالیات اضافی اعمال شده بر سود صنعت دخانیات ، به میزان 10 درصد ، لازم الاجرا شد.

علاوه بر مالیات سود از کارخانه دخانیات ، قانون تأمین مالی اضافی میزان مجاز اعمال شده بر مصرف دخانیات را از 22 DA به 32 DA در هر بسته یا کیسه افزایش می دهد.

10 دینار از این هزینه اضافی به حساب صندوق تأمین اجتماعی ملی و 10 دینار دیگر برای بودجه دولت اختصاص می یابد.

معافیت میزبانی ، توسعه و طراحی وب سایت ها از مالیات بر ارزش افزوده

قانون مالی مکمل 2021 معافیت مالیات بر ارزش افزوده هزینه های مربوط به طراحی و توسعه وب سایت ها و هزینه های مربوط به میزبانی وب سایت ها در سطح مراکز اطلاعاتی واقع در الجزایر و با دامنه .DZ را پیش بینی کرده است.

این معافیت طبق متن قانون از تاریخ انتشار در روزنامه رسمی (8 ژوئن) تا 31 دسامبر 2023 معتبر خواهد بود.

پنج بخش وزارتی که از اعتبارات مالی تحت عنوان بودجه عملیاتی 2021 بیشترین سود را می برند:

حفاظت: 1230 میلیارد دینار ،

آموزش ملی: 824 میلیارد دینار (+53 میلیارد دینار) ،

فضای داخلی ، جوامع محلی و توسعه شهری: 581 میلیارد دینار (+26 میلیارد دینار) ،

اصلاحات بهداشتی ، جمعیتی و بیمارستانی: 473 میلیارد دینار (+63 میلیارد دینار) ،

تحصیلات و تحقیقات عالی: 373 میلیارد دینار (+3 میلیارد دینار).

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *