ملی / بیانیه وزارت منابع آب: الجزایر “کمبود آب” را به رسمیت می شناسد

[ad_1]

افت سطح سد

albilad.net – امروز ، یکشنبه ، وزارت منابع آب در بیانیه ای اذعان کرد که الجزایر “مانند کشورهای مدیترانه ای با کمبود آب” است ، که آن را به “تغییر آب و هوا” نسبت می دهد.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد که تغییر اقلیم در منطقه “به طور قابل توجهی بر چرخه های بارندگی طبیعی تأثیر گذاشته و باعث کمبود باران شده است که منجر به افت قابل توجه سطح آب سد در سراسر کشور ، به ویژه در مناطق مرکزی و غربی کشور ، با کسری 25٪ تخمین زده می شود. “از ذخایر سد.

برای تأمین این کمبود ثبت شده در توزیع آب آشامیدنی در سطح شهرهای مربوط به نرخ های مختلف تأمین آب سطحی ، وزارت منابع آب توضیح داد که از آگوست سال 2020 در تلاش است “شروع اجرای یک برنامه اصلاح و اضطراری باشد. برای پوشش یا کاهش کمبود آب سطحی با تقویت ظرفیت تولید آب زیرزمینی ، و همچنین استفاده از توانبخشی و گسترش نیروگاه های نمک زدایی آب دریا و همچنین دستاوردهای جدید کوتاه مدت برای پوشش کمبود آب آشامیدنی در کشورهای مربوطه.

از جمله اقدامات انجام شده برای رفع کمبود باران ، استفاده از سیستم انحراف آب بین سدها برای تأمین نیازهای کمبود آب است.

– انحراف آب از سد گاریب به سد Borumi در عین دفلا برای تحویل الجزایر بزرگ با 80،000 متر مکعب در روز.

– انحراف آب سد بوسیا در جیژل به سد بنی هارون برای تأمین ال-میلیا و بلارا با تولید کل 80 میلیون متر مکعب در سال.

– انحراف آب سد وادی الطحت در استان ماسکارا برای تأمین شهرداری های عین فرح و مرکز جمعیت عین بوراس ، اود الابتل و سیدی عبدالجبار.

– انحراف آب سد ولیا ملاک در استان تبسا. این سیستم امکان تأمین آب آشامیدنی حداقل برای 175000 نفر در شهرداری های الونزا ، الوینات ، بخادرا ، بیر الذهب ، الماریج و مرصات را فراهم می کند که اخیراً به بهره برداری رسیده است.

انحراف آب از سد آغل آمدا به سد مهوان در ایالت سیفت برای تأمین روزانه 120،000 متر مکعب به شهرداری های بورد بوع آرریج.

اجرای یک مناقصه ملی برای تکمیل پروژه انحراف سد تابوت در ایالت جیژل ، جایی که این سیستم اجازه می دهد بیش از 12 شهرداری در استان صیف با آب تولید شده با تولید حدود 60 میلیون متر مکعب در سال تأمین شوند.

– راه اندازی مناقصه ملی برای اجرای پروژه انحراف آب Sadkaf El-Deir در داموس برای تأمین 11 شهرداری در غرب تیپاسا و 6 شهرداری در ایالات Ain Defla و Chlef.

راه اندازی پروژه جداسازی نیروگاه شیرین سازی آب دریا در مقطعا از کانال آل مائو ، که در ماه ژوئیه دریافت می شود تا شهروندان کشور بتوانند به راحتی با برق دوگانه مجهز شوند.

– پیکربندی مجدد کارخانه مقتاع برای تولید 500000 متر مکعب در روز برای تأمین آب آشامیدنی استان های اوران ، ریمل و رلیزان.

ویژه برنامه پذیرایی عید قربان

در مورد کشور الجزایر و حومه آن ، سیستم تأمین باید به 04 سد ، یعنی Kadara ، بنی عمران ، Boukerdan و Kédété Asrdoun ، در صورت لزوم ، و سه سیستم تأمین متکی باشد که در شرایط عادی ، تولید 1.2 میلیون متر مکعب را امکان پذیر می کنند. در روز ، اما مقادیر موجود آب در سدها در حال حاضر فقط دستیابی به تولید روزانه بین 750-850 هزار متر مکعب در روز را مجاز می داند ، که منجر به بررسی سیستم توزیع در یک برنامه منظم با توجه به زمان منظم ، از توزیع روزانه به ساعتها هر روز به مدت 14 ساعت در شهرداری های مختلف پایتخت.

تولید آب با تولید 173 بیل مکانیکی با برآورد تولید 250،000 متر مکعب در روز بهبود می یابد ، که با برنامه دوم پشتیبانی می شود که اجازه می دهد 140،000 متر مکعب در روز از طریق تکمیل 120 بیل مکانیکی جدید تولید شود ، که به تدریج به بهره برداری می رسد.

همچنین ، بین ماه های ژوئیه و آگوست ، 4 دستگاه آب شیرین کن آب دریا تک بلوک با ظرفیت تولید 37500 متر مکعب در روز به بهره برداری می رسد و در آینده نزدیک برنامه اضطراری برای سه (03) دستگاه آب شیرین کن در شهرداری های قرسو به اتمام می رسد. ، غرق کشتی و مارینا ، با ظرفیت تولید 150 000 متر مکعب در روز ، به منظور بهبود تأمین آب عمومی.

سیال می خواهد با ایجاد یک برنامه ویژه که افزایش ظرفیت تولید برای راحتی بیشتر مشتری در مناسبت ها و تعطیلات مذهبی ، به ویژه عید سعید قربان با برکت است ، برنامه ویژه پذیرایی برای آن فراهم شود ، همه شرایط را فراهم کند.

این برنامه برای کنترل حاکمیت و انطباق با کمبود آب و شرایط موجود ، که نیاز به مدیریت و امنیت آب برای حداکثر زمان ممکن تا رسیدن فصل پاییز و زمستان دارد. در این زمینه ، شهروندان از طریق رسانه های مختلف در مورد همه چیز مطلع می شوند جدید در مورد خدمات عمومی تأمین آب شهروندان همچنین در صورت بروز مشکلات فنی در کانالهای ارتباطی مختلف از آنها مطلع می شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *