میهن پرست / رئیس جمهور کشور از عملکرد برخی استانداران “ناراضی” است

[ad_1]

رئیس جمهور

Albilad.net – عبدالمجید تبون ، رئیس جمهوری ، در جلسه کابینه ای که امروز یکشنبه ریاست آن را بر عهده داشت ، از کار برخی از استانداران در مورد مدیریت پرونده در مناطق سایه ابراز نارضایتی کرد.

بر اساس بیانیه ریاست جمهوری پس از این نشست ، که به نتایج بخشهای وزرا در سال 2020 می پرداخت ، رئیس جمهور تبون معتقد است که نتایج بدست آمده در این چارچوب بین مثبت و منفی متفاوت است.

در طول این شورا ، رئیس جمهور یک گزارش جامع از نتایج کار دولت در سال فوق الذکر را که توسط عبدالعزیز جراد نخست وزیر ارائه شد ، شنید.

رئیس جمهور دستورالعمل هایی را برای فعال کردن بخشهایی که تأثیر مستقیم بر زندگی روزمره شهروندان دارند و همچنین حرکت به حداکثر سرعت در اوایل سال جاری ارائه داد. ما پیشرفت ملموس را در برخی بخش ها مانند صنعت داروسازی ، نهادهای نوظهور و حمایت از اشتغال جوانان ارزیابی کردیم.

بیانیه کامل جلسه هیئت دولت:

امروز ، 19 جمادا I 1442 ، مطابق با 3 ژانویه 2021 ، آقای عبدالمجید تبونو ، رئیس جمهور ، فرمانده معظم کل قوا و وزیر دفاع ملی ، ریاست جلسه کابینه برای ارزیابی نتیجه سالانه بخشهای مختلف وزرا در سال 2020

رئیس جمهور پس از افتتاح جلسه آرزوی سال خوب برای الجزایر و موفقیت برای کارمندان دولت را داشت. رئیس جمهور در نظر گرفت که ارزیابی و نتایج وزیران برای سال 2020 معمولاً بین مثبت و منفی متفاوت است.

سپس رئیس جمهور سخنان خود را به نخست وزیر عبدالعزیز جراد داد تا به طور جامع نتایج عملکرد دولت طی یک سال گذشته را ارائه دهد. وی همچنین در مورد لزوم فعال کردن بخشهایی که تأثیر مستقیمی بر زندگی روزمره شهروندان دارند و در اوایل سال 2021 با حداکثر سرعت حرکت می کنند ، راهنمایی کرد و پیشرفت محسوس در بخشهای مهم مانند صنعت داروسازی و نهادهای نوظهور و همچنین حمایت از جوانان را ارزیابی کرد. استخدام.

پس از معرفی نخست وزیر ، رئیس جمهوری دستورالعمل های زیر را ارائه داد:

در بخش داخلی و گروه های محلی:

– رئیس جمهور ابراز نارضایتی خود را از اداره برخی از استانداران با توجه به مناطق سایه دار ، و در اینجا او اصرار بر لزوم جدا کردن برنامه های توسعه محلی با ثبت برخی از اقدامات مثبت مانند تامین آب و گاز از طریق مخازن در برخی از مناطق مرزی ، رئیس جمهور در مورد ادامه پدیده جمع آوری آب از طریق روشهای بدوی هشدار داد ، این فاجعه ای است که جان کودکان را گرفت.

در بخش مالی:

– رئیس جمهوری تأکید کرد که نقطه سیاه در این بخش هنوز سیستم بانکی است که باید مورد بازنگری قرار گیرد ، این امر مستلزم کار بازرسی در سطح همه بانک ها است ، به ویژه با توجه به پرونده شفافیت وام.

وی همچنین دستور داد سرعت بخشیدن به دیجیتالی شدن بخش گمرک برای مقابله با تورم حساب ها و جذب وجوه در بازار موازی.

در بخش آموزش عالی و تحقیقات:

– رئیس جمهور بر لزوم تجسم استقلال هر دانشگاه و عزیمت به یک همکاری مثمر ثمر و همزاد با دانشگاه های خارجی تأکید کرد. وی دستور داد تا با اتخاذ روشی آزاد ، سرعت همکاری بین دانشگاه های ملی و شرکای خارجی آنها را افزایش دهد که به دانشگاه اجازه می دهد از طریق نوآوری و تحقیقات کاربردی به یک لوکوموتیو واقعی برای اقتصاد ملی تبدیل شود. در بخش فرهنگی:

– رئیس جمهور بر لزوم رفع سریع ضعف ثبت شده در صنعت فیلم سازی تأکید کرد ، که هنوز به یک منبع اقتصادی نرسیده است که بتواند هزاران شغل ایجاد کند که می تواند به طور قابل توجهی به احیای اقتصاد ملی کمک کند.

در بخش رقمی سازی و آمار:

وی بر لزوم تسریع در روند دیجیتالی سازی بخشهای مختلف حساس اقتصادی ، به ویژه مالیات ، گمرک و املاک تأکید کرد تا مقامات دولتی بتوانند از ابزارهای لازم برای تعریف ، اجرای و ارزیابی سیاستهای خود برخوردار شوند.

در بخش همبستگی ملی:

– دستور دادن به دولت برای تقویت تلاشهای مضاعف خود برای تقویت سازوکارهای مختلف با هدف بهره مندی از زنانی که در خانه می مانند تا آنها را برای پیوستن به مسیر تولید ملی ترغیب کند.

در بخش معدن:

– وی بر لزوم ادامه کار برای ارزیابی منابع معدنی که کشور ما در اختیار دارد ، تأکید کرد و بر اهمیت آغاز عملیات سریع معدن غار جبیلات و روی و فسفات در دره آمیزور ، با ضرورت انجام توافقات دیگر تأکید کرد. برای راه اندازی پروژه های بزرگ ساختار یافته در این بخش.

در بخش بهداشت:

– وی بر لزوم ادامه آماده سازی های لازم برای شروع روند واکسیناسیون علیه اپیدمی کووید تأکید کرد – طبق اعلام یک سازمان نزدیک 19 ژانویه.

در بخش شیلات:

دستور دهید که باید کلیه امکانات لازم برای راه اندازی صنعت کشتی سازی محلی فراهم شود که امکان توسعه ناوگان ملی و افزایش ظرفیت تولید برای تأمین بازار ملی را فراهم کند.

تعیین دولت برای بحث در مورد راه اندازی پروژه های مشارکت در زمینه شیلات با شرکای مختلف در کشورهای برادر و دوست.

در بخش کشاورزی و توسعه روستایی:

رئیس جمهور دستور آغاز تحقیقات قضایی راجع به واردات گندم تقلبی از لیتوانی را صادر كرد و به وزیر دارایی دستور داد تا حسابهای دفتر حبوبات حرفه ای الجزایر را حسابرسی كند.

در صنعت داروسازی:

– وی بر اهمیت دستیابی به اهداف تعیین شده در این بخش به منظور افزایش ظرفیت تولید ملی در مواد مختلف دارویی و کاهش واردات تا سال جاری تأکید کرد.

نتایج سایر بخشها در جلسه بعدی کابینه بیشتر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *