large-وزيرة-الدفاع-الإسبانية-تصفع-المغرب-وتؤكد-سيادة-بلادها-على-سبتة-ومليلية-72500.jpg

وزیر دفاع اسپانیا به مراکش سیلی می زند و از حاکمیت کشورش بر سئوتا و ملیلا دفاع می کند

وزیر دفاع اسپانیا

آلبیلاد – H. ریاض – وزیر دفاع اسپانیا ، مارگاریتا روبلز از امتناع مطلق خود از تجدید نظر در آنچه دولت مراکش در پرونده شهرهای سئوتا و ملیلا می خواند ، خبر داد و با تکرار اینکه دلیلی برای بحث در مورد این موضوع جداگانه قانونی وجود ندارد ، اظهار داشت که مراکش آرزوی پیوستن به این کشور را دارد. در مصاحبه ای که آژانس “اروپا پرس” با او انجام داد و توسط نخست وزیر مغرب سعد ادین ال اوتمانی راه اندازی شد به معنای موقعیت اسپانیا نیست ، بلکه فقط مربوط به او است.

در این زمینه ، مارگاریتا روبلز توضیح داد که موضع دولت او در مورد شهرهای سئوتا و ملیلا ثابت است و بدون توجه به اظهارات یا مواضع پادشاهی مراکش تغییر نخواهد کرد ، و از هرگونه بحث و گفتگو که هویت اسپانیایی را زیر سال می برد ، تغییر نخواهد کرد. دو شهر ، با بیان اینکه سئوتا و ملیلا دو پاس مراکش نیستند ، بلکه دو شهر اسپانیا هستند. به طور کامل ، همانطور که در مادرید و سیوداد رئال اتفاق می افتد و به عبارت دقیق تر ، وزیر دفاع اسپانیا در پاسخ به موقعیت مراکش پاسخ داد: “من احساس می کنم که من یک ساباباریایی و ملیلی هستم.”

وزیر ادامه داد که این مسئله نیازی به دخالت نهادهای نظامی در پرونده ندارد ، در حالی که بحث در مورد دو شهر به هیچ وجه روی میز مذاکره نیست.

این موضع که توسط اسپانیایی توسط سخنان مقام دفاعی مورد تأکید قرار گرفت ، مورد توجه رژیم رباط در مورد اتهامات پیوستن سئوتا و ملیلا به سرزمین مراکش به عنوان بخشی از جاه طلبی های توسعه طلبانه خود برای سرزمین های صحرا قرار گرفت.

وزیر خارجه آرنچا گونزالس لایا و معاون نخست وزیر کارمن کالوو به نخست وزیر مراکش پاسخ دادند که دو هفته پیش “مراکش دو شهر” را اعلام کرد و آنها به نمایندگی از مقامات اسپانیا تمدید کردند که اسپانیا در چنین بحث های بیهوده ای شرکت نخواهد کرد. مورد

اظهارات وزیر دفاع اسپانیا همزمان با موجی از نارضایتی احزاب سیاسی اسپانیا از سکوت دولت در قبال ادعای مراکش در قبال حاکمیت خود بر دو شهر بود ، و حزب ملی پوش فاکس خواستار دفاع از منافع اسپانیا شد ، به سرعت به مراکش پاسخ داد و برای مقابله با گسترش آن برای الحاق سئوتا ، ملیلا و مناطقی از صحرای غربی.

حزب چپگرای پودموس که دارای مجموعه وزرا در دولت اسپانیا است ، همچنین از مخالفت شدید با مراکش به دلیل ادعاهای جغرافیایی خود به دو شهر اسپانیا و گسترش سلطه خود بر صحرای غربی خبر داده است.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند